2014.05.30. [ kosárlabda ]
    Az idei szezonban az elvárások alatt teljesítő Alba Fehérvár NB I-es férfi kosárlabdacsapatánál a spanyol Carlos Fradét a román válogatott szövetségi kapitányaként is dolgozó, román Marcel Tenter váltja a vezetőedzői poszton.
  • Egyenlített a címvédő, előnyben a VSK
    2014.05.15. [ kosárlabda ]
    A kosárlabda Nemzeti Liga elődöntőjében a Nagyváradi VSK csapata az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban 2-0-ra vezet a Maros KK ellen. A Kolozsvári U-BT Mobitelco Ploieştien nyert, de a címvédő szerdán egyenlített.
  • Kezdődik a taktikai csata a kosárligában
    2014.05.13. [ kosárlabda ]
    Az utolsó méterekhez érkezett a férfi kosárlabda-Nemzeti Liga elődöntő előkészítése. A Nagyváradi VSK elleni párharc előtt Szrecsko Szekulovics, a Maros KK vezetőedzője a klub hivatalos honlapján bővebben is nyilatkozott a felkészülésről.
  • Silvăşan triplával elődöntős a Mobitelco
    2014.05.08. [ kosárlabda ]
    A Kolozsvári U-BT Mobitelco kosárlabdacsapata jutott negyedikként a férfi Nemzeti Liga elődöntőjébe, hiszen a Nagyszebeni CSU elleni negyeddöntő szerdai, ötödik mérkőzésén 74:72 arányú győzelmet aratott.
  • Sorozatban negyedik Mobitelco-vereség
    2014.03.31. [ kosárlabda ]
    A Kolozsvári U-BT Mobitelco kosárlabdacsapata vasárnap este 91:88 arányban kikapott a Bukaresti Steaua CSM vendégeként a Nemzeti Liga 25. fordulójának zárómérkőzésén, ezzel legjobb esetben az ötödik helyen zárja az alapszakaszt.
  • Fordított a Maros KK Kolozsváron
    2014.03.23. [ kosárlabda ]
    A hazai közönség előtt szereplő Kolozsvári U-BT Mobitelco hiába vezetett a szünetben 53:41-re a Maros KK elleni szombat esti rangadón, hétpontos vereséget szenvedett a Nemzeti Liga 24. fordulójában.
  • Őrzi első helyét a Nagyszeben
    2014.03.18. [ kosárlabda ]
    A Nagyszebeni CSU kosárlabdacsapata hazai közönsége előtt 85:71-re nyert a Temesvári BC ellen a 23. forduló hétfői játéknapján és visszavette a vezetést a tabellán. A címvédő Ploiești Kolozsvárt is meghódította.
  • Megszakadt az U-Mobitelco sorozata
    2014.03.08. [ kosárlabda ]
    Nyolc, a Nemzeti Ligában sikeresen megvívott mérkőzést követően a Kolozsvári U-Bt Mobitelco kosárlabdacsapata a Temesvári BC vendégeként 90:77-es vereséget szenvedett a 22. forduló szombati játéknapján.
  • Eurobasket 2015: sorsoltak Barcelonában
    2014.02.03. [ kosárlabda ]
    Barcelonában kisorsolták a 2015-ös férfi kosárlabda-Eb utolsó selejtezőfordulójának csoportjait. A román válogatott Lettország, Svédország, valamint Szlovákia nemzeti csapatával került azonos négyesbe. A magyarok portugálokkal, grúzokkal és csehekkel meccselnek az augusztusi hónap folyamán.
  • Nyolc között búcsúzott a Kolozsvári U-Mobitelco BT
    2014.01.13. [ kosárlabda ]
    Ötpontos utolsó negyeddel nehéz. A Kolozsvári U férfi kosarasai két sima vereség után kényszerültek lemondani a Románia Kupa végső négyes tornájáról. Felajánlotta lemondását Dorin Pintea is, a végső szót azonban a vezetők mondják ki.