Hírek

Cikkek

• Tófalvi Éva újra a román ötkarikás csapat élén
    2014.01.20. [ biatlon ]
    Salt Lake City és Vancouver után Szocsiban is Tófalvi Éva lesz a román küldöttség zászlóvivője a megnyitóünnepségen. A csíkszeredai sílövő pályafutása ötödik olimpiájára készül, ami egyben azt is jelenti, hogy Ferencz Réka lemarad a 22. téli ötkarikás játékokról.
  • Egy helyet csúszott vissza Tófalvi
    2010.03.20. [ biatlon ]

Tófalvi Éva egy helyet visszacsúszva a 16. helyen fejezte be az Oslo-Holmenkollenben megrendezett üldözőversenyt, melyet a sprintszámban is diadalmaskodó Simone Hauswald nyert.

• Tovább tart Tófalvi jó sorozata
    2010.03.18. [ biatlon ]

Tófalvi Éva tökéletes lövőteljesítménnyel a 15. helyen fejezte be az Osloban megrendezett sprintversenyt, a csíki lány lemaradása kevesebb mint egy perc volt a győztes Simone Hauswalddal szemben. Ugyanezen a versenyen Ferencz Réka a 66. lett.

• Gerbacea Roland 5., Ferencz Réka 17. az Eb-n
    2010.03.03. [ biatlon ]

Március 2. és 7. között a az észtországi Otepää-ban U26-os biatlon Európa-bajnokságot rendeznek. A lányoknál Ferencz Réka, a fiúknál Gerbacea Roland képviseli Romániát junior kategóriában.

• Vb-győzelemmel melegített az olimpiára Ferencz Réka
    2010.02.02. [ biatlon ]

A gyergyótekerőpataki származású sílövő egyéniben junior világbajnoki címet szerzett 12,5 kilométeren, a további játéknapokon sprintben 7., üldözésben 17. lett.

• Hauswald győzelmével zárult a női sprintverseny
    2010.01.09. [ biatlon ]

A német Simone Hauswald hazai környezetben - Oberhofban - tudott diadalmaskodni a biatlon Világkupa negyedik állomásának sprintszámában. Tófalvi Éva két lövőhibával a 34. pozícióban fejezte be a 7.5 km-es versenyt.

• Orosz siker német földön
    2010.01.06. [ biatlon ]

Az orosz kvartett sikerével zárult a női váltók versenye a németországi Oberhofban, második helyen a házigazdák, míg harmadikként a francia csapat ért célba. A Tófalvi Évát nélkülöző román váltó a 13. helyen végzett.

• Sleptsova duplázott
    2009.12.20. [ biatlon ]

Az orosz Svetlana Sleptsova a szombati sprintverseny után vasárnap az üldözésben is diadalmaskodni tudott, míg Tófalvi Éva ismét a 25. pozícióban fejezte be a versenyt.

• Tófalvi kezd belelendülni
    2009.12.19. [ biatlon ]

Megszerezte első pontjait Tófalvi Éva a 2009-2010-es biatlon idényben, miután 25. helyen zárta a Pokljukában megrendezett sprintszámot. A versenyt az orosz Svetlana Sleptsova nyerte megelőzve honfitársnőjét, Anna Bogalit, illetve a német Magdalena Neunert.

• Ferencz Réka első világkupapontjai
    2009.12.17. [ biatlon ]

A szlovéniai Pokljukában megrendezett biatlon világkupa első versenyén Ferencz Réka 37. pozícióban fejezte be a versenyt, megszerezve első világkupapontjait. A versenyt ezúttal is a Jonsson-Olofsson svéd „duó" nyerte.