Nadal kilencedszer is győzni tudott Párizsban

Rafael Nadal kilencedszer nyerte meg a francia nyílt teniszbajnokság férfi egyes versenyét, miután a vasárnapi fináléban négyszettes csatában legyőzte Novak Djokovicsot.

A két sztár 42. mérkőzése – különmérlegükben Nadal vezetett 22-19-re – egyoldalú adogatójátékokkal indult, majd az első Roland Garros-trófeájára hajtó szerb 4:3-nál elvette riválisa szerváját. A nyolcszoros párizsi bajnoknak két bréklabdája volt az egyenlítéshez, ám mindkettőnél több méteres "outot" ütött, így Djokovicsé lett a 44 perces nyitójátszma.

A Garros-döntői során harmadszor szetthátrányba került mallorcai a folytatásban egyre inkább magára talált, és 3:2-nél ő került brékelőnybe, ám egy gyenge szervagémet és egy kihagyott bréklabdát követően ismét egyenlő lett az állás. A belgrádi teniszező 5:6-nál ismét elbizonytalanodott, Nadal pedig kihasználta a megingásokat – Djokovics össze is törte az ütőjét –, és 7:5-tel kiegyenlített, ekkor 104 perce tartott a finálé.
A harmadik szettben a címvédő spanyol – aki 65/1-es mérlegnél tart a Garroson – valóságos "repülőrajtot" vett, és elképesztő ütésekkel 3:0-ra elhúzott. Djokovics tovább küzdött, 4:2-nél egy tízperces játék során bréklabdái is voltak, mégis 5:2 lett az állás. A 28 éves Nadal ezután ismét brékelt, és 2 óra 34 perc elteltével szettelőnybe került.

A negyedik felvonást mindkét játékos koncentráltan kezdte, mígnem a fáradtság jeleit mutató, 27 esztendős szerb 2:3-nál elbukta a szerváját. Nadal azonban – vélhetően hátfájdalmai miatt – egyre gyengébben adogatott, riválisa visszabrékelt, ám 5:4-nél váratlanul meccslabdához jutott Djokovics adogatásánál, aki végül kettős hibával vesztette el a 3 óra 31 perces csatát.

A balkezes Nadal – aki továbbra is világelső marad – pályafutása 14. Grand Slam-trófeáját hódította el, és a tenisztörténelem első játékosaként szerezte meg sorozatban ötödször a Muskétások Kupáját Párizsban. Sikeréért 1,65 millió eurót kap, Djokovics ennek a felével vigasztalódhat. A spanyol egyben utolérte az örökranglista második helyén Pete Samprast.