A Flensburg nyerte a négyes döntőt

A Flensburg-Handewitt nyerte a férfi kézilabda-Bajnokok Ligája kölni négyes döntőjét, mivel a vasárnapi német házifináléban 30-28-ra legyőzte a THW Kiel együttesét. A Veszprém a negyedik helyen zárt.

A Veszprémen keresztül döntőbe jutó Kiel végig irányította az első játékrészt, a rivális futott az eredmény után. A szünet után erőre kapott a Flensburg – amely szombaton hosszabbítást játszott –, és az 50. percben már négy góllal vezetett (26-22). Keményen küzdött a Kiel, nem adta fel, a hajrá szoros lett, de a végén a flensburgi kapus, Mattias Andersson fontos pillanatokban védett remekül. A Flensburg fennállása legnagyobb sikerét érte el.

Nem ők voltak az esélyesek, mégis nyertek.

A BL gólkirálya a veszprémi Momir Ilic lett 103 találattal.

Az MKB-MVM Veszprém negyedik lett, miután a négyes döntő helyosztóján, izgalmas végjáték után 26-25-re kikapott a spanyol Barcelonától. Mindkét csapat jó védekezéssel és kapusteljesítménnyel rukkolt elő az első félidőben. Később aztán négy góllal meglépett a magyar bajnok, de magára talált a rivális, amely előbb egyenlített, majd jobban bírta idegekkel az izgalmas hajrát is. A vége nagyon kieélezett volt, az 52. percben, 20-20-nál Nagyot kiállították, és először lépett meg két góllal a Barcelona. Azonos létszámban ugyan visszajött a Veszprém, ám az izgalmas utolsó percben vitatható ítélettel sújtották. A játékosuk, élükön a csapatkapitány Nagy Lászlóval hevesen reklamáltak, és a lelátó is nagy füttyel fogadta a döntést. A támadás végén Karabatic – aki a szombati elődöntőben a büntetőpárbajban egyedül rontott a Flensburg ellen – betalált, és ezzel eldőlt a harmadik hely sorsa.

Ezzel együtt a Veszprém történelmet írt, hiszen első magyar csapatként jutott be a 2010 óta létező négyes döntőbe. Ebben a szezonban három magyar klub is pályára léphetett Final Fourban: a Veszprém előtt a Győr a női BL-ben, a Szeged a férfi EHF-kupában diadalmaskodott.
Carlos Ortega, a Veszprém vezetőedzője büszke volt csapatára, bár szomorú is a vereség miatt. Kijelentette: "A szombati vereség után talpra álltunk, jól harcoltunk. Külön köszönet a szurkolóinknak, hogy elkísértek minket Kölnbe. Sajnálom, hogy így alakult, mert szerettünk volna nyerni, és volt is rá esélyünk."