Halep nyolcaddöntős a Roland Garroson

A spanyol Maria-Teresa Torro-Flor elleni kétszettes győzelmének köszönhetően Simona Halep nyolcaddöntőbe jutott a francia nyílt teniszbajnokságon. A legjobb 16 között az amerikai Sloane Stephens lesz az ellenfele.

Simona Halep már azzal a tudattal lépett pályára a Roland Garros szombati játéknapján, hogy ő a legmagasabban kiemelt játékos a női versenyben, ugyanis Serena Williams és Na Li búcsúja után a harmadik helyen rangsorolt Agnieszka Radwanska pénteken esett ki. Az ezzel járó nyomás egyelőre nem látszott a konstancai teniszező játékán, 6:3, 6:0-al pipálta ki a spanyol elleni mérkőzést.
Halep számára azonban csak ezt követően jönnek az igazán kemény ellenfelek, a legjobb 16 között rögtön az előző évben az ausztrál nyítl teniszbajnokságon Serena Williamset kiejtve elődöntőt játszó, Sloane Stephens. Kettejük mérkőzése a fiatal titátok összecsapása is lesz egyben, igaz az amerikainak nem a salak a kedvenc borítása.

A női mezőny leghosszabb mérkőzését játszotta a két korábbi Grand Slam-bajnok Szvetlana Kuznyecova és Petra Kvitová. A döntő szett 9:7-el záruló csatát az orosz játékos nyerte, aki Lucie Safárovával játszik a nyolc közé jutásért. Egyébként utóbbi párharc győztesével játszik majd a negyeddöntőben a Halep/Stephens meccs nyertese. A harmadik körben szintén érdekelt Sorana Cîrsteát a korábbi világelső Jelena Jankovics szombaton két szettben legyőzte, így számára véget ért a torna.

A férfiak viadala Stanislas Wawrinka korai kiesésétől eltekintve meglepetések nélkül zajlik. Novak Djokovics és Roger Federer pénteken ugyan egy-egy szettet elvesztett, ott lesz a legjobb 16 között. A nyolcaddöntőben egyébként nagyon pikáns párharcnak ígérkezik a Berdych–Isner, Gulbis–Federer vagy éppen Djokovics–Tsonga összecsapás.