Halep két játékot vesztett, Cîrstea is továbbjutott

A negyedik helyen kiemelt Simona Halp kevesebb mint egy óra alatt 6:0, 6:2-re győzte le az orosz Alisa Klejbanovát a francia nyílt teniszbajnokság nyitókörében. Cîrstea is továbbment, a második kiemelt Na Li viszont kiesett.

A női főtáblán érdekelt négy román teniszező közül három is a keddi játéknapon mutatkozott be a Roland Garroson. A Phillippe Chatrier-en, azaz a centerpályán játszott a negyedik helyen kiemelt Simona Halep. Ellenfele az orosz Alisa Klejbanova volt, a mérkőzésnek azonban nagy története nincs. Halep nagyon magabiztos játékkal, 56 perc alatt jutott tovább.

A 26. helyen kiemelt Sorana Cîrstea eredetileg hétfőn játszotta volna első körös mérkőzését, de az időjárás közbeszólt, így mérkőzését keddre halasztották. Cîrstea ellenfele a kanadai Aleksandra Wozniak volt, aki jelenleg ugyan csak 149. a világranglistán, sérülései előtt a 21. helyén is állt. Halep mérkőzésével ellentétben ez a találkozó maratoni hosszúságú, háromszettes volt. Cîrstea az első játszmát rövidítésben még elbukta, a másodikat azonban 7:5-re megnyerte, így jöhetett a döntő szett. Ebben már a román lány volt a jobb, így bejutott a 64 közé. Szintén második körös Monica Niculescu, aki az észt Kaia Kanepi ellen nyert már a nyitónapon.

A harmadik román játékos, Alexandra Cadanţu nem bírt a holland Kiki Bertenssel és egy szoros és egy sima játszmában kikapott.
A hölgyek mezőnyében óriási meglepetésre kiesett a 2011-es Roland Garros-győztes, világranglista második Na Li. A kínai játékost a hazai közönség által bíztatott Kristina Mladenovic verte.

Érdekesség, hogy az év első Grand Slam-tornájának, az ausztrál nyílt tenisztornájának mindkét egyéni győztese – Na Li és Stanislas Wawrinka – is az első körben búcsúzott a Roland Garroson. A svájci játékost hétfőn a spanyol Guillermo Garcia-Lopez győzte le. A férfi főtáblán egyetlen román játékosnak, Victor Hănescunak nem volt szerencséje a sorsolásnál. Első ellenfele a hazai közönség előtt szereplő, korábbi top 10-es Gael Monfils volt. Az atletikus franciától Hănescu egy szettet ugyan elvett, nyerni nem tudott ellene.

Korábban:
Guillermo Garcia-Lopez (spanyol)–Stanislas Wawrinka (svájci) 6:4, 5:7, 6:2, 6:0.